2010-2013

2013

Diana Krall + The Real Thing
Kaizers Orchestra + Frank Znort Quartet
Hellbillies m/Ola Kvernberg + Mathias Eick
Bluesfest: Robben Ford + Matt Schofield
Jon Christensens 70-årsfest
Jaga Jazzist
Dianne Reeves
Branford Marsalis
Come Shine
Damer i Blues m/ London Community Gospel Choir
Avanthagen
Klubb BLÅ: Mmm
Ivar Grydeland
Petter Wettre Next Generation m/Verneri Pohjola
Olga Konkova
Ulf Myrvold Band
Motsol
Glogerjazz
Mechanical Fair: Ola Kvernbergs prisvinnerkonsert
Prisutdeling DNB-prisen + Drammen Storband
Jentekonsert m/Damer i Blues
Maj Britt Andersen
Frank Gratkowski Quartet
Susanna Wallumrød synger Gunvor Hofmo
Festivalåpning
Vilt Fritt
Watts/ Weston/ Edwards/ Sanders
All Included
Farmers Market
Klubb BLÅ: Diskorama
Klubb BLÅ: Klubb Vriompeis
Sten Sandell / Paal Nilssen-Love
Jazzparade
Nattjam: Einer
Bjørgeengen + Tilbury + Rowe
Copenhagen Jazz Festival presenterer:
Noora Noor
Bushman´s Revenge med Kjetil Møster + David Wallumrød
Axel Skalstad Kvintett
The Living Room m/Koichi Makigami
Amund Maarud
Hedvig Mollestad trio
Klubb BLÅ: Raggabalder
Hanne Hukkelberg
Poesioase: Hilde Louise Asbjørnsen
Elin Larsson Group
John Edwards
Vilt Fritt

2012

Tinariwen + Dee Dee Bridgewater
Atomic
Joe McPhee / Evan Parker Duo
DATAROCK + Timbuktu
Getatchew Mekuria & The Ex & Guests + Flaming Lips
Vijay Iyer Trio
Klubb BLÅ: Koeju Live Club Session
Led Bib
Nina de Heney
Martin Hagfors
Hagfors Gebhards Hallo!
Mats Eilertsen SkyDive Quintet
Avanthagen
The Thing på Odd Fellow
The Turns Tentet + Sharon Jones & the Dap-Kings
Eple Trio med Karl Seglem
Arve Henriksen / Audun Kleive / Helge Nordbakken
Jam: Magnus Grimnes Kvartett
Lizz Wright og Raul Midón
Klubb BLÅ: Raggabalder Riddim Rebels
Klubb BLÅ: Paradise Hoetell med Silje & Christine
Selvhenter
Jazzintro: KNYST! + Moskus
Torben Snekkestad / Koichi Makigami
Agustí Fernández og Peter Evans + Jonas Kullhammar Trio
Klubb BLÅ: Contagious med Audun Vinger og venner
Elephant9 med Reine Fiske
Lindis Botolfsen: hyllest til Radka Toneff
Jam: Hanna Paulsberg Concept
Barnival: Rytmer fra verdensrommet
Josefine Cronholm
Jam: Ronja
Audun Haukvik med Big Mama Allpax
Ulf Myrvold Band
Solveig Slettahjell og Morten Qvenild
Jon Balke Magnetic Book
Poesioasen: Karl Seglem med venner
Krokofant med Jørgen Mathisen
Gypsy Mind
Prisvinnerkonsert: Arve Henriksen
Per Jørgensen and Friends
Jazz over melodier fra salmeskatten
Jam: Oscar Grönberg Trio
SAKA
Westerhus, Aarset, Endresen og Strønen
Barnival: Lyriaka
Je Suis!
Machine Birds
Poesioasen: LiveLien: Låvesalg
John Tilbury + Augstí Fernández
Black Motor

2011

Sylvia Ganush
Gumbo
Bergen Big Band med Terje Rypdal og Skywards
In The Country
Guro von Germeten
Ledfoot
Amund Maarud
Gammalgrass
Chrome Hill
Radu Malfatti / Klaus Filip
Hanna Paulsberg Consept
PELbO
Andrea Rydin Berge Kvintett
Joshua Redman / Brad Mehldau
BMX med Per Jørgensen
Jarle Bernhoft
Seun Kuti
Will Guthrie trio
Maria Kannegaard trio med Siri Gjære og Ola Kvernberg
Maya Homburger / Barry Guy
Urban Tunélls Klezmerband
Håvard Stubø Quartet med Jonas Kullhammar
Knyst (nattjam)
Microtub
Les sons du nuage
Chili Vanilla
Pedro Carmona-Alvarez (poesioase)
Peter Brötzmann / Evan Parker
Charles Lloyd New Quartet
Maria Faust Group
Damer i Blues: Rita Engedalen, Margit Bakken og Tuva Syvertsen + Shemekia Copeland
Barry Guy / Evan Parker / Agustí Fernández / Paul Lytton
Cæcilie Norby
Peter Brötzmann solo
Good Time Charlie
Du
Zu med Mats Gustafsson
Mopti (nattjam)
Kjell Gunnar Hoff band
Marianne Tovsrud Knutsen
Magnus Grimnes m/Gro Marthe Dickson og band
Eplemøya Songlag (poesioase)
Arild Andersen Quintet
Barry Guy New Orchestra
Primus
Motorpsycho
Peter Brötzmann / Massimo Pupillo / Paal Nilssen-Love
Christer Knutsen
Valkyrien Allstars
Marilyn Mazur Celestial Circle
Monolithic
Shotgun (nattjam)
Black Ingvars (barnival)

2010

Kenneth Ekornes (Barnival )
Christianssand String Swing Ensemble
Klüvers Big Band m. Marius Neset & Bobo Moreno
Lonley Woman & David Murray
Louisiana Red & Billy T Band
Sylvia Ganush
Shining
Ba-jazz (Barnival)
Keith Rowe
SOFA 10-års jubileum: M Doneda + I Zach + I Grydeland + TOOT + No Spaghetti
Cinnamon ReSource/Ferner-Juliussen (Jazzintro)
Ketil Bjørnstad & Svante Henryson
Paal Nilssen-Love & Nils Henrik Asheim
Knut Reiersrud & Masha Vahdat
Röyksopp
Ballrogg
Cor Fuhler/ Jérôme Noetinger/ Marcus Schmickler
Ole Morten Vågan m/band (Prisvinner-konsert)
Notodden Blues Road Show
Gumbo med Tricia Boutté
Zanussi 5
Oro
Bar(n)e Egil (Barnival)
Nate Wooley solo
Schneeweiss & Rosenrot
Lindis Bottolfsen & Nordlys
4 fyrer me’n Alf (Poesioase)
Bill Frisell Trio
MIMEO
McCoy Tyner trio med Joe Lovano
Tortoise
Lord Kelvin
Lean Left (PNL, Vandermark, Terry Ex & Andy Moore)
Jan Erik Vold, Bill Frisell & Arild Andersen
Groovy Company
Knut Reiersrud band
En Route
trioVD
Plyhm
Den blåaste natt (Poesioase)
Chris Corsano solo + Evan Parker solo + Kaffe Matthews/ Phil Durrant duo (Avanthagen)
Maria Scharwiess
Lina Nyberg
Damer i Blues: Rita Engedalen, Margit Bakken, Merete R.Solli + May Irene Aasen
Kornstad/ Hollenbeck/Sverrison
Jaga Jazzist
Chet spiller ikke her (Jazz & teater)
Evan Parker, Chris Corsano,Nate Wooley Trio
The Grand
Hovedøen Social Club
Bullet
Solveig Slettahjell & The Slow Motion Orchestra
Møster! (Kjetil Møster, Kenneth Kapstad, Ståle Storløkken, Nicolai Eilertsen)

Relaterte undersider